Kavárna ve tmě

25.10.2019 12:35

V pátek 25.10.2019 jsme navštívili Kavárnu ve tmě. Pozvala nás "srdíčková" paní Moravcová se svým Xantou. Vyzkoušeli jsme si v naprosté tmě posadit se ke stolu, přečíst si nápojový lístek, u paní Moravcové si pití objednat a taky ho "bez nehody" vypít. Navíc bylo na stole připravené malé čichové hádání: "Copak je to ve skleničce?". Nakonec nám paní Moravcová vyprávěla další zážitky ze svého života "nekoukavce". Bohužel, ne vždy veselé. Poslechli jsme si ukázku pohádky z audioknihy. Děti od předškolního věku až po páťáky vydržely hodinu být ve tmě a zažít tak na chvíli to, co paní Moravcová má již spoustu let.

Tímto jí a jejím spolupracovníkům moc děkujeme za skvélý zážitek a zajímavou zkušenost, za jejich ochotu to pro nás zorganizovat a za trpělivost, kterou s námi "koukavci" měla. Každý si dnes odnesl nezapomenutelný zážitek.

A protože nám její starosti nejsou lhostejné, uspořádali jsme ve škole dobrovolnou peněžitou sbírku pro nemocného Xantíka, kterého nejspíš čeká operace srdce. Vybralo se 2.210,- Kč, které jsme osobně paní Moravcové v Kavárně předali.

Paní Moravcová, přejeme Vám hodně sil do dalších akcí, které pořádáte, hodně zdraví nejen pro Vás, ale i pro Vašeho psa Xantu. Ať se vše zadaří jak má a brzy máte úsměv na tváři a bezstarostné spaní. Těšíme se na další setkání s Vámi.

Vaše škola v Bílém Újezdě.

Více fotografií na https://zsmsbilyujezd.rajce.idnes.cz/Kavarna_ve_tme/